نمایش های خیابانی با موضوع چهارشنبه سوزی اجرا شد

نمایش خیابانی چهارشنبه سوزی
۲۴ اسفند ۱۳۹۵
بوستان‌های مشهد میزبان اجرای نمایش‌هایی با موضوع حفظ درختان می شوند
۲۵ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی، مجید ظریف مسئول دبیرخانه فرهنگ شهروندی، از اجرای نمایش‌های خیابانی با عنوان “دعوت نیستید” و با محوریت نشان دادن آسیب های چهارشنبه سوری در سطح شهر خبر داد و افزود: یکی از اهداف برپایی این نمایش‌ها ارتقاء سطح فرهنگ عمومی در خصوص ایمنی در چهارشنبه پایان سال است.
وی با اشاره به تأثیر هنر در انتقال مفاهیم فرهنگی گفت: استفاده از ابزار هنر برای انتقال این فرهنگ یکی از شیوه‌های اثرگذار و جذاب برای مخاطبان بوده و هست، از اینرو طی هفته پایانی سال روزانه در بازارها و مراکز پرتردد و بوستان های سطح شهر اجرای نمایش‌هایی تحت عنوان «دعوت نیستید» را در دستور کار قرار دادیم.
ظریف افزود: در این طرح سعی شده با استفاده از بازیگرانی که گریم شده اند صدمات افرادی که در سوانح چهارشنبه آخر سال دچار جراحت شده اند را در سطح شهر به نمایش بگذرایم و پشیمانی این افراد را نشان دهیم.
مسئول دبیرخانه فرهنگ شهروندی به بیان طرحهایی گرافیکی که در شهر اکران شده ، پرداخت و گفت: علاوه بر این، ۳ طرح با موضوع چهارشنبه سوزی به تعداد ۳۰ سازه مربعی دو در دو، ۳۰ سازه محدب، ۳۰۰۰ استیکر تاکسی و ۱۰ عدد سازه استندی در سطح شهر اکران شده است.
شایان ذکر است در این طرح به همت فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن بیش از ۲۰ هزار عدد بروشور با عنوان «چهارشنبه ایمن» در سطح شهر تولید و توزیع شده است و همچنین با مشارکت این فرهنگسرا و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی جشن های چهارشنبه آخر سال برگزار شد.
برای ارتباط با دبیرخانه فرهنگ شهروندی از طریق تارنمای www.boomrang.com و یا کانال تلگرامی sharvandi@ بهره مند شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *